Ostatnia aktualizacja:

Nasiona konopi sativa – co o nich musimy obowiązkowo wiedzieć?

Konrad

Nasiona konopi dzielą się na indica oraz sativa…

Każdy chyba wie, że nasiona konopi się dzielą na takie z genami indica jak i także na takie z genami sativa. Podział ten funkcjonuje chyba od zawsze. Nie można w żadnym stopniu podziału tego ignorować. Dlaczego rozdzielenie to jest tak bardzo ważne? Podział ten jest bardzo ważny ze względu na rodzaj właściwości jak i także rodzaj cech, które dane rośliny wykazują. Każda z roślin odmiennie wpływa na nasz organizm. Jedne z nich bardziej wpływają na nasze ciało, a inne wpływają na naszą duszę. Niektóre odmiany mają nawet właściwości medyczne czy też właściwości terapeutyczne. Wyżej wymieniony podział powinien nam być znany, chociażby po to abyśmy mieli okazję korzystać ze wszelkich dobrodziejstw płynących z marihuany. Na pewno na uwagę szczególną zasługą nasiona konopi, które są sativą. Co o nasionach tych musimy wiedzieć? Ważne jest omówienie na pewno ich pochodzenia. Skąd pochodzą? Pochodzą z regionów, w których panuje bardzo długi okres czy też sezon wegetacyjny. Długi okres wegetacyjny możliwy jest wyłącznie tam gdzie panuje ciepły klimat. Ojczyzny nasion konopi sativa to:

  • Kolumbia,
  • Tajlandia,
  • Meksyk,
  • Indie,
  • znacznie mniejsze państwa, które leżą w Ameryce Południowej.

Od razu zauważyć musimy, że zarówno sativa jak i także indica mają inną zewnętrzną budowę. Chodzi głównie o ich wysokość jak i także o ich kształt. Sativa jest rośliną koloru jasnego jak i także wiatrakowa. Różnią się poza tym rodzajem nasion oraz osiągnięciem pełnej dojrzałości. Nasiona konopi sativa zdecydowanie potrzebują więcej czasu. Ucieszymy się na pewno na rekompensatę nam oferowaną. O jaką dokładnie rekompensatę chodzi? Chodzi o same rośliny i ich rozmiary oraz imponujące zbiory. Okres kwitnienia wynosi pomiędzy sześćdziesiąt, a dziewięćdziesiąt dni. Wegetacyjna faza poprzedza proces kwitnienia i jest znacznie krótszy, a niżeli występuje chociażby w Indice. W samym efekcie potrzebują one podobny okres czasu na samo zakwitnięcie.

Dla kogo są stworzone nasiona konopi o genach sativa?

Saitva jest bez dwóch zdań w zasadzie rośliną idealną. Świetnie sobie radzi zarówno w metodzie outdoor jak i także w metodzie indor. Wachlarz zastosowań oraz także samych zalet jest naprawdę bardzo, ale to bardzo szeroki. Genialnie się sprawdzi jako marihuana rekreacyjna. Świetna jest także jeśli chodzi o terapeutyczne właściwości. Czym się konkretnie cechuje? Przede wszystkim cechuje się trawiastym zapachem jak i także ziołowym zapachem. Wyczuwalne są tutaj także akcenty bardzo cytrusowe. Żywica się pojawia od samego procesu kwitnienia po jakiś dwóch tygodniach. Do czynienia mamy tutaj z nikłą ilością. Za co cenimy tak bardzo nasiona konopi sativa? Na pewno cenione są przez środowisko artystyczne jak i także przez kreatywne środowisko. Przede wszystkim ze względu na to, że otwiera niesamowicie umysł jak i również zwiększa bardzo energię. Jest także idealny do pracy, w której wymagane jest tworzenie. Z całą pewnością każdy artysta to zrozumie. Nasiona konopi właśnie sativa są niesamowicie chwalone przez malarzy, pisarzy, aktorów, muzyków czy też pozostałych ludzi ze świata sztuki. Jest bardzo polecana przez właściwości energetyczne do korzystania w ciągu dnia. Nasiona konopi właśnie o genach sativa zakupić warto z myślą o jakich wydarzeniach. Są to na przykład takie wydarzenia jak na przykład koncerty. Tego rodzaju wydarzenia wymagają twórczego doświadczenia. Oprócz tego co zostało wymienione powyżej, to warto zaznaczyć, że te nasiona konopi mają wiele medycznych zastosowań. Rośliny właśnie o takich genach wspomagają naszą walkę z depresją czy też walkę na dolegliwości, które są związane z obniżeniem nastroju. Mają także zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak na przykład nudności. Jak widać nasiona marihuany sativa są bardzo genialne. Zawsze będą one porównywane z indyjką. Jedni wolą sativę, a drudzy indicę. Jest to już tylko i wyłącznie sprawa gustu oraz jak wiadomo sprawa indywidualna.