Ostatnia aktualizacja:

Nasiona konopi

Konrad

Czym się różnią nasiona marihuany indoor od outdoor?

Nasiona marihuany

Nasiona marihuany mają to do siebie, że można je uprawiać zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i także na powietrzu wolnym. Wyróżniamy w związku z tym wariant:

  • indoor,
  • outdoor.

Tłumaczenia te należy dosłownie tłumaczyć z angielskiego języka. Oba warianty jak łatwo się jest domyśleć mają swoje wady jak i także zalety. To jakie konkretnie nasiona marihuany wybierzemy zależy od konkretnych warunków, którymi dysponujemy. Poniżej znajdziemy całą masę informacji na ten temat czym się różnią nasion marihuany indoor od outdoor? Wszystkie informacje jedynie mają edukacyjny charakter. W Polsce sama uprawa marihuany jest surowo zabroniona oraz nielegalna. Musimy się liczyć z poważnymi sankcjami prawnymi, w razie złamania przepisów.

Uprawa na wolnym powietrzu – outdoor

Wiele osób absolutnie nie ma możliwości uprawy marihuany w mieszkania. W związku z tym się decydują na przeniesienie swojej uprawy na wolną przestrzeń. Nazywa się to profesjonalnie ourdoorgrowingiem. Musimy wówczas się liczyć z klimatem oraz aktualną pogodą. Nasiona outdoor są przeznaczone do uprawy na zewnątrz. Wyróżniają się bardzo wysokimi plonami. Mogą nawet osiągnąć półtorej kilograma. Za wszystko o jest odpowiedzialny dostęp do światła naturalnego jak i także doskonałe napowietrzenie. A jakiego tutaj widzimy minusa? Na pewno musimy wspomnieć o większym ryzyku zachorowania naszych roślin. Musimy zatem wybrać takie odmiany, które będą bardzo odporne na insekty, różnego rodzaju szkodniki jak i także na pleśń. Pamiętać należy również, aby wybrać możliwie najbardziej płodną glebę jak i także miejsce, w którym mamy dostateczność ilość słonecznego światła. Do zalet zaliczamy: brak jakiejkolwiek konieczności opieki stałej, dostęp do wody oraz naturalnego światła, uprawa ekologiczna, tańszy i mniej pracochłonny rodzaj uprawy oraz także znacznie bardziej obfite plony. Do wad zaliczamy: uprawę tylko w letnim okresie, narażenie na choroby, pleśń oraz szkodniki, konieczność nawadniania i odżywiania nawozami oraz to, że rośliny młode muszą być przygotowane wcześniej do przeniesienia na słońce.

Uprawa w pomieszczeniu – indoor

Odmiany tychże nasion są przystosowane do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych. Dają przeważnie bardzo niskie plony. Są one jednak obfite. Plus to także, to że bardzo szybko one dojrzewają. O nasionach indoor musimy wiedzieć, że uwielbiają one światło. Uprawa ta wymaga sztucznych oraz potężnych lamp. Mają tutaj one jedną wadę. O co chodzi? Chodzi o generowanie niestety wysokich rachunków za prąd. Generowanie dużej ilości ciepła ma także właściwości szkodliwe dla ludzi. Szczególnie przeszkadza to latem. Im więcej światła oferujemy, tym możemy liczyć na lepsze plony oraz także na gęste pąki. Podsumowują nasiona indoor, to wśród zalet wyróżnić można: niezależność od pogody, uzyskujemy kontrolę nad jakością plonów oraz ich uprawą, rośliny można uprawiać przez cały rok, a rośliny same w sobie bardzo szybko dojrzewają. Jeśli chodzi o wady, to nie możemy niestety zapomnieć o uprawie, która wymaga ciągłej opieki, musimy adaptować jedno pomieszczenie, musimy kontrolować oraz dostosowywać warunki oraz także mamy znacznie większe rachunki za prąd.

Co to są nasiona feminizowane?

Wymogiem przetrwania jest rozdzielnopłciowość

Nasiona marihuany feminizowane są takimi nasionami, które tylko i wyłącznie produkują żeńskie osobniki nasion marihuany. W rzeczywistości istnieje kilka przekonań błędnych na temat marihuany feminizowanej oraz obupłciowych nasion. W opozycji do złożonych bardziej organizmów, to marihuana jak najbardziej posiadać musi, aż dwie jednocześnie płcie. Jest to roślina bardzo nietypowa. Posiada on bowiem zdolność do rozdzielnopłciowości. Jednak każda marihuana ma także umiejętność wytwarzania kwiatów, które są przeciwnej płci w jasno określonych okolicznościach. Musimy wiedzieć zatem jak udało się osiągnąć wyłącznie osobniki jednopłciowe? Jeśli chodzi o rozdzielnopłciowość, to musimy wiedzieć, że jest to mechanizm przetrwania dla danego gatunku. Pozwala marihuany odnieść naprawdę olbrzymi sukces i potrafi także się rozmnażać będą mocno ograniczonym tylko i wyłącznie do roku samego istnienia. Marihuana także potrafi płeć swoją zmieniać. Odpowiedzialny za to może być:

  • stres,
  • liczne niedogodności środowiska (zanieczyszczenia, wahania temperatury czy też cykl światła).

Gdy marihuana odkrywa, że same warunki uprawy korzystne nie są, to wie, że szanse na udaną reprodukcję są dużo niższe. Środowisko nieodpowiednie informuje również o tym, że prawdopodobnie roślina całego sezonu nie przetrwa. W związku z tym znalezienie rośliny płci przeciwnej na tyle blisko, by doszło do samego zapylenia wydaje się również niemożliwe. W warunkach niekorzystnych niektóre z żeńskich osobników marihuany zaczynają stymulację właśnie pręcików, aby doszło do zapłodnienia słupków własnych. Dzięki właśnie temu wytwarzane są nasiona, które same z siebie umożliwiają wzrost w sezonie następnym. Osobniki męskie marihuany czasem swój słupek wytwarzają, ale jest to mniej powszechnie.

Nasiona konopi

Wcześniej nasiona marihuany feminizowane zazwyczaj były wytwarzane z dwóch osobników żeńskich marihuany. Z nich jedno pełniło rolę tak zwanej hermafrodyty, znaczy to, że w nim wyzwalano produkcję pręcików. Obojnaki się zaś uzyskiwało poprzez ich narażenie na stres. Bardzo mocno eksperymentowano z ilością pożywienia jak i także ze światłem. Pyłek z tychże roślin był przekazywany osobnikowi żeńskiemu. Wadą tejże metody było to, iż wytworzone w sposób ten bardzo dziedziczyły bardzo często obojnactwo. Nie można zatem nazwa ich nasionami feminizowanymi. Stosuje się aktualnie bardzo różne formy STS lub też srebra na osobnikach żeńskich marihuany. Charakteryzują się one z każdym kolejnym pokoleniem mniejszą znacznie tendencją do tak zwanej rozdzielnopłciowości.

Słowo podsumowania.

Musimy wiedzieć, że obojnactwo to fundamentalna część genów marihuany. Każda z roślin taką właśnie skłonność ma. Chodzi o powstawanie narządów płci odmiennej w zależności od konkretnych warunków. Należy zaznaczyć dodatkowo, że wykorzystane rośliny do wytwarzania nasion marihuany feminizowanej, nie są w żadnym wypadku genetycznie modyfikowane.

Nasiona konopi

Nasiona marihuany